piątek, 12 lipca 2013

Kredyt konsolidacyjny wyjściem z pętli kredytowej

Czasami w naszym życiu zdarzają się nieprzewidziane wydatki. Samochód się zepsuje, rura w domu pęknie i zaleje nam piwnicę, dach zacznie przeciekać, dziecko chce wyjechać na kolonie, a my jak na złość akurat w takich momentach nie mamy wolnych środków finansowych. Zaczynamy więc przeglądać oferty dostępnych na rynku pożyczek i kredytów i co jakiś czas zaciągamy jeden lub dwa, a to na dwa tysiące, a to na trzy, a to na dziesięć. Raty są niewielkie, oprocentowanie niskie, więc czemu nie skorzystać z okazji. Pojedyncze raty jesteśmy w stanie spłacać, a co jeśli nie podołamy kilkunastu takim ratom? Jedynym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny dla każdego
Kredyt konsolidacyjny jest to nic innego jak kredyt zaciągany w banku na spłatę posiadanego dotychczas zadłużenia. Dzięki niemu wszystkie nasze zobowiązania są zsumowane i obliczana jest zupełnie nowa, jedna rata kredytowa, którą będziemy musieli spłacać. Z reguły rata takiego kredytu jest niższa od sumy posiadanych dotychczas rat, a sam kredyt jest niżej oprocentowany. Jednak całkowity okres spłaty znacznie się wydłuża. Najczęściej z kredytu konsolidacyjnego mogą skorzystać osoby posiadające w swoim posiadaniu nieruchomość. Staje się ona wtedy zabezpieczeniem kredytu. Najlepiej jest zaciągać takie zobowiązanie w banku. Jest to najwiarygodniejsza obecnie instytucja finansowa na rynku. Oczywiście osoby nie posiadające zabezpieczenia w formie nieruchomości również mogą ubiegać się o konsolidację zobowiązań finansowych, jednak w takim wypadku może zostać im przyznany jedynie kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Jego wysokość ze zrozumiałych powodów jest niższa, a oprocentowanie wyższe. Nadal jednak jest on opłacalny dla osoby zadłużonej.

Kredyt konsolidacyjny – kolejne zadłużenie?
Wiele osób boi się, że kredyt konsolidacyjny będzie dla nich kolejnym zobowiązaniem finansowym. Nie powinny jednak w ten sposób myśleć. Niejednokrotnie jest to jedyne wyjście z bardzo skomplikowanej sytuacji finansowej nie tylko dla osoby fizycznej, ale i również przedsiębiorstw. Może go bowiem zaciągnąć każdy, kto spełnia odpowiednie wymagania stawiane przez bank. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz